Modernizacja parku maszynowego

Dbając o jakość oferowanych produktów i systematyczną modernizację parku maszynowego, na początku roku uruchomiliśmy dwie nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem. W nowo wybudowanej hali zainstalowano Płytowe Centrum Obróbkowe Frezarsko-Wytaczarskie MX5 Juaristi oraz 5-osiowe Centrum Obróbkowe X-5 firmy Avia.

Dzięki nowym urządzeniom możliwości obróbki materiałów wzrosły do maksymalnych wymiarów: długość - 6000 mm, szerokość - 2000 mm, wysokość - 3000 mm.

Obrabiarka Juaristi to bardzo nowoczesna i zaawansowana konstrukcja przeznaczona do obróbki przedmiotów o dużych i bardzo dużych gabarytach. Umożliwia wytaczanie, frezowanie poziome i pionowe, frezowanie na płaszczyźnie nachylonej, wiercenie, toczenie poprzeczne, toczenie zewnętrzne i wewnętrzne, gwintowanie itd.

Centrum Obróbkowe Avia umożliwia obróbkę z wykorzystaniem pięciu osi jednocześnie i osiąganie dużych gładkości obrabianych powierzchni. Jednocześnie daje możliwość obróbki bardzo dużych detali w czterech osiach na tej samej obrabiarce.